تعمیرات کولرهای گازی

تعمیرات تخصصی کولرهای گازی در مشهد

سرویس کردن کولر گازی یکی از مواردی است که باید جدی گرفته شود. سرویس کولر گازی به صورت دوره ای باعث خواهد شد که دستگاه شما سالم و بدون نقص باقی بماند و طول عمر آن زیاد شود.

متاسفانه فرهنگ استفاده در ایران در زمینه ی نگهداری از کولرهای گازی هنوز جا نیافتاده تا جایی که شاهد این هستیم سرویس کردن این دستگاه ها گاها چندین سال به تعویق می افتد و این امر منجر به خسارت های ثانویه به کولر می شود.

پس ما در همین ابتدا به شما پیشنهاد می کنیم که کار سرویس کولر گازی خود را به صورت دوره ای و در زمان مشخص حداقل هر شش ماه یک بار انجام دهید تا دستگاه سلامت خود را داشته باشد و بدرستی کار کند.

در این صورت شما از هزینه های ثانویه ای که ممکن است در اثر سرویس نکردن کولر گازی رخ دهد داوری می کنید.

سوالات متداول در خصوص تعمیرات کولرهای گازی

 1. 1
  منظور از دستگاه های بدون گاز چیست؟

  دستگاه شما ممکن است به دلایلی گاز خود را از دست بدهد از قبیل نشتی داخل لوله کشی نشتی شیر برقی نشتی ادوات و اتصالات نشتی در کویل ها باشد یا اگر هنگام جا به جایی دستگاه از افراد غیر متخصص استفاده کنید که نتوانند گاز دستگاه را داخل کمپرسور ذخیره کنند و تمام گاز دستگاه خارج شود.

 2. 2
  شارژ گاز تکمیلی در سرویس کولر گازی چیست؟

  به دلیل استفاده از اتصالات مهره ای دستگاه های کولر گازی هر ساله به میزان کمی نشتی غیر قابل جلوگیری دارند که به این دلیل هرساله یا هر دو سال یکبار احتیاج به شارژ گاز تکمیلی دارند. 

 3. 3
  دلایل کم شدن پرتاب باد در کولر گازی

  -کثیف شدن بلوور

  -عدم سرویس به موقع کولر گازی توسط سرویسکار متخصص

  -نیم سوز شدن موتور فن

 4. 4
  چه مدت زمانی لازم است تا سرویس کولر گازی انجام شود؟

  سرویس کولر گازی معمولا با تعویض فیلترها، شستشوی رادیاتور های خروجی و گاها تعویض گاز کولر انجام می پذیرد. در صورتی که نیاز به تعویض گاز کولر نباشد کار سرویس کولرگازی در 30 دقیقه قابل انجام خواهد بود. در صورتی که نیاز به تعویض گاز کولر باشد کار سرویس آن تا 50 دقیقه و گاها یک ساعت به طول می انجامد. و البته اگر نیاز به تغییر قطعاتی باشد زمان انجام کار سرویس بیشتر خواهد بود.